کاشت مو

مزایا، هزینه و مراحل کاشت مو به روش Super SUT

۴.۹
(۲۰)

کاشت مو، راه نجات بسیاری از افرادی است که از ریزش مو رنج می برند. برای کاشت مو از روش های بسیار متعددی استفاده می شود. هر کدام از این روش ها مزایا و معایب خاص خود را دارند؛ اما نکته قابل توجه این است که با ظهور روش های جدیدتر، عوارض کاشت مو کاهش و کیفیت آن به مقدار قابل توجهی افزایش پیدا کرده است.

از طرف دیگر در روش های جدیدتر موها از تراکم بیشتری برخوردارند و طبیعی تر به نظر می رسند. با وجود این پیشرفت ها در کاشت مو، امروزه افراد زیادی تمایل به درمان ریزش مو با استفاده از کاشت موی طبیعی دارند. ما در این نوشتار توضیحات کاملی از کاشت مو با روش SUPER SUT بیان می کنیم. امیدواریم که این مطالب برای خوانندگان عزیز مفید باشد.

در صورتی که در فکر کاشت مو هستید و دغدغه انتخاب روشی مناسب برای کاشت مو را دارید، لطفا ما را در ادامه مطالب همراهی کنید.

کاشت مو با روش Super SUT

تفاوت اصلی این روش کاشت مو با روش FIT و کاشت موی FUT در روش استخراج گرافت ها از منطقه اهدا است. در این روش از دستگاه های مدرن و مخصوص برای برداشت گرافت های مو استفاده می شود. سرعت استخراج گرافت ها در این روش با توجه به نوع دستگاه، بسیار بالا است. دستگاه با میکروموتورهای قوی و پر سرعت تعداد زیادی از گرافت ها را از منطقه اهدا جدا می کند. همین سرعت بالا در برداشت گرافت ها و افزایش تعداد گرافت های برداشت شده، سبب افزایش سرعت کاشت مو در این روش شده است.

نکته مهم دیگر در رابطه با این روش کاشت، ضریب کیفیت بالای گرافت های برداشت شده است. فولیکول های برداشت شده قبل از کاشت در محلول مخصوص قرار می گیرند. با توجه به این موضوع، درصد بسیار بالایی از فولیکول ها حفظ می شوند. برخلاف روش FUT و کاشت مو به روش FUE که درصدی از فولیکول ها از بین می رفتند. بنابراین استفاده از دستگاه های جدید در این روش سبب شده است که نتایج بهتری حاصل شود.

استفاده از دستگاه های مجهز در برداشت مو، افزایش تعداد فولیکول های استخراجی و حفظ شدگی فولیکول ها در روش SUT، سبب افزایش تعداد فولیکول های کاشته شده و در نتیجه افزایش سرعت کاشت مو در این روش شده است.

دستگاه کاشت مو به روش SUT

کاندید مناسب روش SUPER SUT

پزشک در جلسات مشاوره و معاینه قبل از جراحی با مشورت شما، مناسب ترین روش را از بین روش های متعدد کاشت مو انتخاب می کند. بهتر است که انتخاب بهترین روش کاشت مو به پزشک سپرده شود. پزشک با توجه به دانش و تجربه ای که در این زمینه دارد، بهترین روش کاشت مو را برای افراد انتخاب می کند.

کاشت مو با روش Super SUT در افراد زیر توصیه می شود:

 • افرادی که دچار آلوپسی آندروژنی هستند؛
 • افرادی که بر اثر سوختگی دچار ریزش مو شده اند؛
 • افرادی که بر اثر اصابت ضربه دچار ریزش مو شده اند؛
 • افرادی که بر اساس بیماری های پوستی دچار ریزش مو شده اند، پس از درمان بیماری، کاندیدای مناسبی برای کاشت مو با روش Super SUT هستند؛
 • افرادی که به علت شیمی درمانی دچار ریزش مو شده اند، پس از گذشت دوران درمان، امکان استفاده از این روش برای درمان ریزش مو را دارند؛

به طور کلی کاشت مو برای افراد زیر ۳۰ سال توصیه نمی شود. زیر در کمتر از این سن الگوی ریزش مو هنوز تثبیت نشده است. در صورتی که زودتر از این سن افراد اقدام به کاشت مو کنند، احتمال ریزش موهای کاشته شده زیاد است. علاوه بر این گرافت های منطقه اهدا هدر می روند. ممکن است در دفعات بعدی کاشت مو فرد متقاضی، بانک موی مناسبی برای کاشت، نداشته باشد.

مراحل مختلف کاشت مو با روش Super SUT

کاشت مو با روش SUT، در مراحل مختلف انجام می شود. مراحل کاشت مو با روش Super SUT عبارتند از:

 • معاینات بالینی و آزمایشات اولیه و تزریق بی حسی

در این مرحله پزشک معاینات بالینی اولیه را انجام می دهد و آزمایشات لازم را تجویز می کند. انجام برخی آزمایشات قبل از کاشت مو، ضروری است. آزمایشات خواسته شده را انجام داده و نتایج آن ها را در اختیار پزشک قرار دهید. در جلسه مشاوره پزشک وضعیت بانک موی شما را بررسی می کند. کیفیت بانک مو، عمق ریشه های مو، بررسی کشسانی پوست سر، وضعیت چربی پوست سر، بررسی وضعیت منطقه کاشت و تعداد فولیکول های لازم برای درمان منطقه بی مو، توسط پزشک انجام می شود.

از مزایای کاشت مو با روش SUPER SUT این است که  امکان استخراج گرافت های مو بجز سر، از سایر نواحی بدن از قبیل سینه، بازوها و ریش نیز وجود دارد. در واقع ترکیب روش SUT با BHT روش نوین SUPER SUT را پدید آورده است.

با استفاده از برنامه های کامپیوتری، طراحی خط مو نیز صورت می گیرد. خط مو در این روش کاشت مو، حالتی کاملا طبیعی دارد. بر اساس این طراحی ها، تعداد فولیکول های لازم برای کاشت نیز مشخص می شوند. شما نیز از طراحی انجام شده و تعداد فولیکول های تعیین شده برای کاشت، اطلاع پیدا می کنید. با توجه به تعداد فولیکول های لازم برای کاشت، هزینه کاشت مو نیز در این مرحله مشخص می شود.

در این مرحله از کاشت مو با روش SUT، با استفاده از مواد بی حسی، سر بی حس می شود. با توجه به بی حسی در سر، در مرحله استخراج و کاشت، احساس درد نخواهید داشت.

تزریق بی حسی برای کاشت مو
مرحله تزریق بی حسی با روش مدرن در کلینیک ساعی تهران

 

 • برداشت مو از منطقه اهدا

پس از اینکه در بررسی ها و معاینات اولیه ناحیه اهدا و کاشت، مشخص شدند. این مناطق ابتدا تراشیده و سپس استریل می شوند. پس از تراشیدن و استریل شدن نواحی اهدا و کاشت، در این مرحله با استفاده از دستگاه، گرافت های مو از محل اهدا، استخراج می شوند. تعداد زیادی گرافت در مدت زمان کوتاهی استخراج می شوند.

برداشت گرافت ها مرحله بسیار مهمی از کاشت مو است. دقت و مهارت پزشک در این مرحله بسیار مهم است. در صورتی که برداشت مو با دقت و مهارت کافی انجام نشود، امکان آسیب رسیدن به موهای منطقه اهدا و کم پشت شدن آن ها وجود دارد. از طرف دیگر ممکن است فولیکول های برداشت شده آسیب ببینند.

در صورتی که پزشک از تجربه کافی در این زمینه برخوردار باشد، این مرحله بدون هیچ گونه آسیبی و با کیفیت بالا انجام خواهد شد. بنابراین انتخاب پزشک و کلینیک کاشت مو، نیاز به توجه ویژه دارد.

در کلینیک ساعی، پزشکان با استفاده از دانش کافی و با برخورداری از دست آورد سال ها تجربه در کاشت مو،  از بهترین روش ها برای کاشت مو استفاده می کنند. نتیجه تلاش و تجربه تیم پزشکی این کلینیک، درصد بالای رضایتمندی در مراجعه کنندگان و متقاضیان کاشت مو است.

برداشت مو در روش کاشت موی SUPER SUT

 • انتقال و جاگذاری فولیکول ها در منطقه کاشت

فولیکول های برداشت شده از منطقه اهدا، برای کاشت در منطقه کم مو یا طاس آماده می شوند. در ناحیه کاشت، شکافی به عمق حدود ۷/۰ میلی متر ایجاد می شود و فولیکول های برداشت شده در شکاف های ایجاد شده قرار داده می شوند.

کاشت فولیکول ها نیز اهمیت زیادی دارند. برای اینکه خط مو پس از کاشت طبیعی تر به نظر برسد، در مناطق خط مو از واحدهای فولیکولی یک تار مویی استفاده می شود. در بخش های عقب تر از خط مو از واحدهای ۲، ۳ و ۴ تار مویی استفاده می شود. در این روش کاشت مو، خط مو کاملا طبیعی به نظر می رسد.

مرحله کاشت مو در روش SUPER SUT

مزایای SUPER SUT چیست ؟

کاشت مو با روش SUPER SUT دارای مزایای بسیار زیادی است. ما در اینجا به برخی از مزایای این روش کاشت مو اشاره می کنیم:

 • یک روش جراحی بدون درد و خونریزی است؛
 • در کاشت مو با روش SUT هیچ گونه برش و بخیه ای در سر ایجاد نمی شود و جای اسکارها در منطقه کاشت و برداشت مو به کمترین مقدار ممکن می رسد؛
 • سرعت بسیار بالای استخراج گرافت ها با استفاده از دستگاه در این روش، سبب افزایش سرعت کاشت مو در آن شده است. معمولا کاشت مو در یک جلسه کامل می شود؛ البته میزان طاسی مو و وضعیت بانک مو، در سرعت کاشت موثر است؛
 • تراکم بسیار بالا از دیگر مزایای کاشت مو با روش SUT است. تراکم مو در این روش حدود سه برابر کاشت مو به روش FIT و FUT است؛
 • خط مو در این روش کاملا طبیعی به نظر می رسد؛
 • ضریب حفظ شدگی فولیکول های برداشت شده در این روش زیاد است. تقریبا تمام فولیکول هایی که از منطقه اهدا برداشت شده اند، حفظ می شوند؛
 • دوران نقاهت این جراحی بسیار کوتاه است. فردای روز کاشت مو می توانید به فعالیت های روزانه و سبک خود ادامه دهید؛
 • در این روش امکان برداشت گرافت های مو از سایر نواحی بدن از قبیل سینه و ریش نیز امکان پذیر است.

توصیه های قبل از کاشت مو به روش SUT

رعایت برخی نکات، قبل از کاشت مو ضروری است. با در نظر داشتن این نکات و رعایت توصیه های ارائه شده، شما نتیجه بهتری از کاشت مو خواهید گرفت.

برخی نکات مهم که قبل از کاشت مو با روش SUT باید رعایت شود، عبارتند از:

 • شب قبل از جراحی، موها با شامپو شسته شوند. استفاده از ژل بعد از شستشوی موها مجاز نیست؛
 • فرد متقاضی لازم است که یک وعده غذایی سبک میل کند؛
 • مصرف داروهای قلبی عروقی، دیابت، آسم یا سایر انواع داروها طبق تجویز پزشک انجام شود؛
 • لازم است که پزشک از تمامی داروها، مکمل های دارویی و غذایی و داروهای گیاهی که استفاده می شود، اطلاع پیدا کند. در برخی شرایط پزشک توصیه به توقف استفاده از آن ها یا جایگزینی آن ها توسط انواع دیگری از داروها را دارد. بنابراین پزشک باید از تمامی داروهای مصرفی به طور دقیق اطلاع داشته باشد؛
 • در صورت وجود حساسیت به آنتی بیوتیک ها از قبیل سفالکسین، اریترومایسین، پنی سیلین یا هر نوع داروی دیگری، پزشک معالج باید از موضوع مطلع شود؛
 • با توجه به اینکه داروهایی از قبیل وارفارین و آسپیرین باعث رقیق شدن خون می شوند و در انعقاد خون مشکل ایجاد می کنند، بهتر است ۱۰ روز قبل از انجام کاشت مو مصرف این داروها متوقف شود؛
 • مصرف دخانیات و مشروبات الکلی حداقل ۲ هفته قبل از کاشت مو قطع شود.

در اینجا ما برخی از توصیه های قبل از کاشت مو که معمولا در جراحی های کاشت مو مهم هستند را برای شما خواننده گرامی بیان کردیم؛ اما لازم به تاکید است که نظر پزشک در این زمینه بسیار مهم است. پزشک پس از معاینات بالینی و آگاهی از شرح حال متقاضی، توصیه هایی را در رابطه با مراقبت های قبل از جراحی و استفاده یا قطع مصرف برخی از داروها ارائه می دهد. تمامی این نکات باید به طور دقیق، مطابق دستور العمل پزشک رعایت شود.

عکس کاشت مو به روش SUT

آزمایشات قبل از کاشت مو به چه منظور است؟

آزمایش خون قبل از کاشت مو با روش SUPER SUT ضروری است. این آزمایشات با اهداف مختلف انجام می شوند. برخی از این آزمایشات به منظور بررسی انعقاد خون شما انجام می شوند. در صورتی که متقاضی دچار مشکل انعقاد خون باشد، خطر خونریزی های شدید حین و بعد از کاشت مو او را تهدید می کند. در صورتی که پزشک از این موضوع اطلاع داشته باشد، شرایطی برای پیشگیری از خطرات احتمالی و مواجهه با آن ها فراهم می کند.

از طرف دیگر با انجام آزمایشات خون، دلیل ریزش مو در متقاضی بررسی می شود. گاهی کمبود آهن و سایر مواد معدنی عامل اصلی ریزش مو در افراد است. قبل از اقدام به کاشت مو لازم است عوامل ریزش مو برطرف شوند. پس از کامل شدن دوره درمان، از کاشت مو برای درمان ریزش مو استفاده می شود. فعالیت غده تیروئید، تغییرات هورمون های جنسی و تغییرات قند خون از عوامل مهم ریزش مو هستند.

هدف دیگر از انجام آزمایشات خون شناسایی انواع بیماری های عفونی قابل انتقال در متقاضی است. بیماری هایی از قبیل HIV و هپاتیت C در صورت وجود، سلامت تیم درمان را تهدید می کنند. حین کاشت مو ممکن است بریدگی هایی در دستان پزشک یا سایر اعضای تیم ایجاد شود. در این شرایط امکان انتقال بیماری از طریق خون آلوده وجود دارد. در شرایطی که این بیماری ها در متقاضی تشخیص داده شود، لازم است که اقدامات پیشگیرانه از قبیل استفاده از دو دستکش یا مراقبت بیشتر به منظور پیشگیری از بریدگی، انجام شود.

انجام چندین تست آزمایشگاهی چند روز قبل از کاشت مو ضروری است. حدود ۱۰ روز قبل از درمان این آزمایشات را انجام دهید. آزمایشات ضروری قبل از کاشت مو عبارتند از:

 • FBS (BS)؛
 • CBC؛
 • BUN؛
 • CREATININ؛
 • PT؛
 • PTT؛
 • HIV؛
 • HbsAg؛
 • HbsAb؛
 • HCV.

این آزمایشات معمولا قبل از کاشت مو انجام می شوند. گاهی پزشک با توجه به معاینات بالینی اولیه، برخی تست ها و آزمایشات دیگر را نیز ضروری می داند.

مراقبت های بعد از کاشت مو به روش SUPER SUT

رعایت توصیه های بعد از کاشت مو، از آسیب رسیدن به موهای کاشته شده جلوگیری می کند. برخی از توصیه ها و مراقبت های قبل از کاشت مو عبارتند از:

 • مدتی قبل از کاشت مو از الکل، سیگار و تنباکو استفاده نشود. بهتر است ۱۰ روز قبل از کاشت مو استعمال آن ها متوقف شود؛
 • کمپرس سرد در کاهش التهابات منطقه اهدا بسیار موثر است؛
 • بهتر است که به مدت چند روز بعد از کاشت مو، هنگام خواب سر با زاویه ۴۵ درجه قرار داشته باشد؛
 • این روش کاشت مو، در واقع یک روش غیرتهاجمی و بدون جراحی است و موها به طور ضعیف تری نسبت به سایر روش ها به محل کاشت، پیوند زده شده اند. بنابراین لازم است که با موها با ملایمت بیشتری رفتار شود؛
 • به مدت چند روز پس از جراحی احساس خارش در سر ادامه دارد، بهتر است از خاراندن سر خودداری شود. امکان آسیب رسانی به گرافت های تازه کاشته شده با خارش، زیاد است؛
 • پس از شستشوی موها از حوله و سشوار استفاده نشود؛
 • به مدت ۲ الی ۳ هفته، انجام ورزش های سنگین ممنوع است؛
 • لخته هایی که چند روز بعد از کاشت مو در سر دیده می شوند، ظاهری ناخوشایند به سر می دهند؛ اما این لخته ها در تثبیت و استحکام موها موثر هستند. باید از کندن و تمیز کردن آن ها قبل از زمان مشخص شده توسط پزشک خودداری شود.
 • به مدت ۲ هفته، شستشوی ناحیه پیوند باید به آرامی انجام شود.

در رابطه با مراقبت های بعد از کاشت مو با روش SUT ، توصیه های پزشک بسیار مهم است. ممکن است نیاز به انجام تزریقات خاصی مانند مزوتراپی بعد از کاشت مو باشد. لازم است که در رابطه با مراقبت های بعد از کاشت، با پزشک مشورت شود.

نمونه عکس کاشت مو به روش میکروگرافت

هزینه کاشت مو با روش SUPER SUT

کاشت مو با روش SUPER SUT یکی از روش های جدید کاشت مو  است که در این نوشتار به طور مفصل به آن پرداخته شد. این روش کاشت مو، یک روش غیرتهاجمی با کمترین میزان درد و خونریزی است. میکرواسکارهای حاصل از کاشت نیز در این جراحی بسیار کم هستند؛ اما یک ویژگی بسیار شاخص این روش، استخراج گرافت ها از محل اهدا با استفاده از دستگاه های خاص است. استفاده از این دستگاه ها، باعث افزایش سرعت برداشت گرافت ها و افزایش ضریب حفظ شدگی آن ها می شود. درصد بسیار بالایی از گرافت ها در این روش بدون آسیب می مانند. تراکم موها در این روش حدود ۳ برابر روش های قدیمی و خط مو نیز در آن کاملا طبیعی است. با توجه به سرعت بالا، معمولا کاشت مو با این روش، در یک جلسه کامل می شود.

معمولا هزینه کاشت مو در افراد مختلف بستگی به وسعت طاسی، تعداد فولیکول های مورد نیاز برای کاشت و نیز کیفیت موها در منطقه اهدا دارد. هر چقدر تعداد فولیکول های مورد نیاز برای کاشت بیشتر باشد، هزینه کاشت مو نیز بیشتر خواهد بود.

به عبارت دیگر، هزینه کاشت مو علاوه بر روش کاشت مو به ویژگی های فردی نیز بستگی دارد. معمولا در جلسات مشاوره ای قبل از جراحی کاشت مو با روش SUT، مقدار تقریبی فولیکول های لازم برای درمان ریزش مو در افراد مشخص و هزینه تقریبی اعلام می شود.

در کاشت مو با روش SUPER SUT از تجهیزات پیشرفته ای استفاده می شود. استفاده از این تجهیزات و امکانات سبب افزایش هزینه این نوع کاشت شده است. علاوه بر این با توجه به دقت این روش، تعداد اعضای تیم جراحی نسبت به روش های دیگر بیشتر است. معمولا تیم جراحی کاشت مو در این روش، حدودا ۶ نفره هستند. این نکته نیز سبب افزایش هزینه کاشت در آن می شود.

به طور کلی هزینه لازم برای کاشت مو با روش SUT، بین ۷ الی ۸ میلیون تومان است.

در کلینیک ساعی تجربه پزشکان متبحر در کنار دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته، باعث می شود که شما لذت داشتن موهایی طبیعی و زیبا را تجربه کنید. با مشاوره متخصصان این مرکز، بهترین روش کاشت مو برای شما انتخاب می شود.

 رضایت مراجعه کنندگان به کلینیک ساعی همواره مایه افتخار پزشکان و پرسنل این مرکز بوده است. در صورتی که تصمیم کاشت مو با استفاده از روش سوپر SUT را دارید، از طریق شماره های زیر با کلینیک ساعی تماس و وقت مشاوره بگیرید. در جلسات مشاوره، پزشک با انجام معاینات اولیه و تخمین تعداد فولیکول های لازم برای کاشت، هزینه نهایی کاشت مو را مشخص می کند.

 • جهت مشاوره ی رایگان با ما تماس بگیرید
  • مشاوره کاشت مو و کاشت ابرو : ۰۹۱۹۳۶۹۷۳۸۳
  • مشاوره خدمات زیبایی : ۰۹۱۹۸۵۲۸۵۲۸
  • صفحه اختصاصی کلینیک ساعی در اینستاگرام : instagram.com/clinic.saee

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران ۴.۹ / ۵. تعداد رای ها ۲۰

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

مطالب ما در اینستاگرام را هم دنبال کنید

از اینکه این مطلب نظر شما را جلب نکرده است، شرمساریم.

فرصت دهید مطلب را بهتر خواهیم کرد.

جهت ارتقا این مطلب پیشنهاد خود را در بخش نظرات ارسال کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
trackback

[…] بیش‌تر می‌باشد .اما اصلی ترین دلیلی که شما را به انجام کاشت مو به روش Sut تشویق می‌کند عدم نمایان شدن خط اسکار است که بسیاری از […]

دکمه بازگشت به بالا