زاویه سازی صورت

لیفت صورت با نخ

نخ‌های مورد استفاده در لیفت با نخ چیست؟

۳.۳
(۳)

مکانیزم لیفت با نخ این‌گونه عمل می‌کند که نتایج حاصل از آن به طور آنی در صورت شما نمایان می‌شود. در لیفت با نخ به جای از بین بردن کامل افتادگی پوست همانند جراحی لیفت صورت یا همان فیس لیفتینگ(face lifting)، تنها بخشی از افتادگی پوست مهار می‌شود که نتیجه‌ای به شدت چشم‌گیر در رفع چروک و لیفت پوست را به همراه دارد.

تحریک لایه‌های میانی پوست به واسطه لیفت با نخ و افزایش سطح ساخت کلاژن و الاستین، بازیابی شادابی و طراوت پوست را به همراه دارد که پس از زاویه سازی صورت با نخ لیف، جوانسازی پوست صورت شما عزیزان را به ارمغان می‌آورد و شما علاوه بر رفع چین و چروک، مهار افتادگی پوست و زاویه سازی صورت، به پوستی جوان‌تر دست پیدا خواهید کرد.

مقدمه‌ای بر لیفت با نخ

لیفت صورت با نخ

افتادگی پوست و ایجاد چین و چروک‌های موقت و دائم از پیامدهای کاهش سطح کلاژن پوست ما است و به طور متوسط در هر دهه ۳۰ درصد از سطح ساخت کلاژن در بدن ما کاهش پیدا می‌کند. فرایند‌های درمانی زیادی در رفع چین و چروک‌های موقتی و دائمی صورت و جوانسازی پوست موثر هستند اما کم‌تر فرایند زیبایی – درمانی پیدا می‌شود که هر دو این اهداف را با هم و در قالب یک فرایند برای ما به ارمغان بیاورد. در این عنوان به بررسی لیفت با نخ می‌پردازیم که هم کم‌تر توسط عموم مردم شناخته شده و هم نتایجی خارق‌العاده و طولانی را برای شما عزیزان به ارمغان می‌آورد.

 

نخ‌های مورد استفاده در لیفت با نخ چیست؟

به طور رایج (تاکید می‌شود به طور رایج و نه همیشه) از سه نوع نخ برای لیفت با نخ استفاده می‌شود که از آن‌ها با نام نخ کاگ، نخ پی دی اُ – PDO و نخ سیلوئت (silhouette) یاد می‌شود؛ قطعا متریال دیگری در فرایند لیفت با نخ کاربرد دارند اما رایج‌ترین انواع نخ – Threads در لیفت صورت از این سه نوع هستند.

نخ کاگ، همان نخ مورد استفاده در لیفت با نخ در کلینیک ساعی است و همانند دو نخ دیگری که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت، پس از لیفت هیچ ردی از خود در زیر پوست باقی نمی‌گذارد و جذب پوست می‌شود. تحریک و افزایش سطح ساخت کلاژن در لایه‌های میانی بافت پوست از ویژگی‌های اصلی این نخ محسوب می‌شود.

نخ پی دی اُ – PDO، گونه‌ای دیگر از نخ‌های مورد استفاده در لیفت با نخ است که علاوه بر لیفت و جمع‌کردن پوست در ناحیه موردنظر، با تولید فیبرُپلاست در لایه میانی پوست همراه است. فیبروپلاست ماده‌ای‌ست که موجب تحریک بافت پوست صورت به تولید کلاژن و الاستین می‌شود.

نخ سیلوئت – silhouette، نخ بخیه‌ای مخروطی شکل و کاملا قابل جذب است که مکانیزمی شبیه به دو نخ قبلی (نخ کاگ و نخ پی دی اُ) را دارد و جزو نخ‌های رایج مورد استفاده در فرایند و لیفت با نخ محسوب می‌شود و تعداد قابل توجهی از کلینیک‌ها از آن استفاده می‌کنند.

مکانیزم لیفت با نخ

پس از معاینه پزشک به عنوان مرحله اول لیفت با نخ و تایید صلاحیت شما عزیزان نسبت به استفاده از این فرایند؛ سوراخ‌های موردنظر برای عبور نخ از زیر پوست، روی صورت ایجاد می‌شوند. سپس پروسه هدایت پوست و زاویه سازی صورت به زوایای مختلف برای هر یک از اعضای صورت به شکل جداگانه‌ای انجام می‌پذیرد؛ اما تقریبا همگی از یک فرایند مشخص برخوردار هستند.

ابتدا صلاحیت مشتری برای استفاده از لیفت با نخ تایید می‌شود و سپس نواحی موردنظر برای لیفت و زاویه سازی توسط مشتری انتخاب خواهند شد. سوراخ‌های موردنیاز برای ورود و هدایت نخ لیفت روی صورت ایجاد می‌گردند، نخ لیفت در محل موردنیاز جای‌گذاری می‌شود و در انتها توسط پزشک یا تکنسین زیبایی به جهت مناسب هدایت می‌شوند تا چروک‌های موجود در صورت را از بین ببرند. در ادامه با جذب نخ در لایه میانی پوست و ترشح کلاژن و الاستین بیشتر، شادابی و طراوت مجدد به بافت پوست صورت باز می‌گردد.

لیفت ابرو
لیفت ابرو

مزایای لیفت با نخ

 • زمان بازیابی بسیار کم‌تر لیفت با نخ نسبت به عمل فیس لیفت
 • فرایند بازیابی آسان‌تر و برخورداری از حداقل عوارض جانبی لیفت با نخ نسبت به عمل فِیس لیفت
 • عدم برخورداری از دوران نقاهت و قابلیت رسیدگی به کارهای روزمره در لیفت با نخ
 • عاری از آثار زخم، خونریزی و موارد دیگری که در لیفت و زاویه سازی صورت با عمل جراحی فیس لیفتینگ رخ می‌دهد
 • برخورداری از ریسک کم‌تر نسبت به شیوه‌های تهاجمی‌تر هم‌چون عمل فِیس لیفت
 • برخورداری از هزینه مقرون به صرفه نسبت به عمل‌های زاویه سازی صورت

مراقبت های قبل از لیفت با نخ

 • شناسایی و انتخاب کلینیک یا مرکز معتبر و دریافت مشاوره از پزشک یا تکنسین برخوردار از تجربه، تخصص و صلاحیت در ارائه خدمات لیفت با نخ
 • عدم همکاری با پزشک یا تکنیسن‌های فاقد تجربه، صلاحیت و البته کلینیک‌های فعال در زاویه سازی صورت با خدمات ارزان قیمت
 • عدم استفاده از متریال یا خدمات ارزان لیفت با نخ
 • عدم مصرف دخانیات و الکل از حداقل یک هفته پیش از لیفت با نخ
 • تراشیدن ریش و سیبیل در صورت استفاده آقایان از لیفت با نخ
 • عدم استفاده از لوازم آرایشی پیش از حضور در جلسه لیفت با نخ
 • مصرف ویتامین C و برخورداری از رژیم غذایی سالم از حداقل دو هفته پیش از عمل
 • احتمال پرهیز از مصرف یک‌سری داروی خاص پیش از لیفت و زاویه سازی صورت با نخ، به مدت محدود
 • پرهیز از بروز حساسیت با گزارش برنامه‌ی دارویی مورد استفاده به پزشک

مراقبت های بعد از لیفت با نخ

 • عدم استفاده از لوازم آرایشی بعد از لیفت با نخ برای بانوان – یک هفته
 • عدم تراشیدن ریش و سیبیل بعد از لیفت با نخ برای آقایان – سه هفته
 • پرهیز از نوشیدن الکل و استعمال دخانیات بعد از لیفت با نخ– حداقل یک هفته
 • پرهیز از دمر خوابیدن بعد از لیفت با نخ – حداقل یک هفته
 • عدم استفاده از استخر، سونا و جکوزی بعد از لیفت با نخ – سه هفته
 • پرهیز از انجام ورزش و فعالیت‌های سنگین و افزایش فشار خون – دو هفته
 • پرهیز از بالابردن دمای بدن بعد از لیفت با نخ – دو هفته
 • احتمال مصرف برنامه دارویی خاص بعد از لیفت با نخ– تعیین شده توسط پزشک
 • حذف فعالیت‌های سنگین از روتین زندگی بعد از لیفت با نخ – دو تا سه هفته
 • گزارش به پزشک یا تکنسین در صورت بروز علائم غیرعادی – تا یک ماه

عوارض جانبی لیفت با نخ

عوارض جانبی رایج و خفیف در خدمات زیبایی درمانی هم‌چون لیفت با نخ، چیزی جز کبودی و تورم خفیف در نواحی سوراخ شده از پوست صورت نیست؛ که با استفاده از کمپرس یخ (به طور غیر مستقیم) و مکمل‌های تجویز شده توسط پزشک یا تکنسین زیبایی، شما عزیزان می‌توانید انتظار فرایندی عاری از درد و خونریزی و با حداقل عوارض جانبی را داشته باشید.

افراد برخوردار و فاقد صلاحیت در لیفت با نخ

افراد برخوردار از صلاحیت در استفاده از لیفت با نخ، متشکل از خانم‌ها و آقایان رنج سنی بالای ۳۰ سال است یا عزیزانی که نیاز به لیفت یا زاویه سازی بعضی از اعضای صورت هم‌چون بینی را دارند.

در صورت عدم استفاده از داروهای خاص، عدم استفاده از داروهایی با احتمال بروز حساسیت نسبت به ترکیبات به کار رفته در ساختار نخ یا عدم برخورداری از از عارضه‌های پوستی خاص که همگی پس از انجام معاینه مشخص می‌شوند؛ شما عزیزان از صلاحیت کامل استفاده از این خدمات زاویه سازی صورت با نخ، برخوردار خواهید بود.

لیفت ابرو با نخ
لیفت ابرو با نخ
 

انواع خدمات لیفت با نخ در کلینیک ساعی

 • لیفت غبغب: رفع غبغب و زاویه‌دهی به فک و چانه
 • لیفت فک و چانه: زاویه دهی به فک و چانه
 • لیفت ابرو: از بین بردن چین و چروک‌های موقت اطراف ابرو، لیفت و جوانسازی پوست
 • لیفت بینی: رفع افتادگی بینی، فرم‌دهی زیبا به پیکره بینی
 • لیفت پوست: رفع افتادگی پوست با ماندگاری چند ساله و عاری از عوارض
 • لیفت شقیقه: از بین بردن چروک‌های موقتی ناحیه لیفت و نواحی مجاور؛ لیفت و جوانسازی پوست

ماندگاری، تعداد جلسات و هزینه لیفت با نخ

ماندگاری لیفت با نخ: به طور معمول تا ۳ سال به طول خواهد انجامید اما به طور میانگین ماندگاری لیفت با نخ بین دو الی دو سال و نیم تخمین زده می‌شود اما در صورت سازگاری کامل نخ با بافت پوست و رسیدگی درست و به موقع شما عزیزان به پوستتان، ماندگاری آن ممکن است تا سه سال ادامه پیدا کند.

تعداد جلسات لیفت با نخ: گذراندن تنها یک جلسه زاویه سازی صورت با نخ برای لیفت با نخو جوانسازی بافت پوست کافیست و در صورت اتمام زمان ماندگاری تاثیرات نخ لیفت (به طور میانگین بین ۲ سال و نیم الی ۳ سال)، نیاز به ترمیم و لیفت مجدد پوست صورت وجود خواهد داشت.

هزینه لیفت با نخ: هزینه این خدمات، موردی است که به تمایل شما عزیزان نسبت به انتخاب نواحی موردنظر برای لیفت و جوانسازی بستگی دارد. هر چه نواحی انتخاب شده از حساسیت بیشتری در لیفت برخوردار باشند یا تعداد نواحلی انتخاب شده برای لیفت و زاویه سازی بیشتر باشند، برآورد نهایی هزینه‌ها بیشتر خواهد بود.

حدود قیمتی برای لیفت با نخ در کلینیک ساعی “حداکثر” مبلغ هفت میلیون تومان خواهد بود. (اعتبار کلیه قیمت‌های لیفت با نخ تا پایان تابستان ۱۴۰۱)

در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون عمل‌های زیبایی دیگر از جمله زاویه‌سازی صورت با تزریق ژل، جوانسازی و لیفت صورت با پلاسما جت و پاکسازی و جوانسازی پوست با پلاژن‌تراپی، لطفا از طریق هر یک از پل‌های ارتباطی با پشتیبانی ما در ارتباط باشید یا همین حالا با ما تماس بگیرید!

جهت مشاوره ی رایگان با ما تماس بگیرید

 

آگاهیِ شما، رمز موفقیت ماست!

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران ۳.۳ / ۵. تعداد رای ها ۳

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

مطالب ما در اینستاگرام را هم دنبال کنید

از اینکه این مطلب نظر شما را جلب نکرده است، شرمساریم.

فرصت دهید مطلب را بهتر خواهیم کرد.

جهت ارتقا این مطلب پیشنهاد خود را در بخش نظرات ارسال کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا